Maratonowe ABC

Podczas jazdy.

Jeśli podejmiesz decyzję o zatrzymaniu się, zrób to w miejscu bezpiecznym, nie utrudniając jazdy innym użytkownikom drogi. Cały manewr wykonaj bardzo ostrożnie, aby nie spowodować kolizji. Upewnij się, że twoje hamowanie nie zaskoczy jadących za Tobą. Miej świadomość, iż jedziesz drogą, którą jeżdżą samochody i inne pojazdy. Utrzymuj wygodną dla Ciebie prędkość jazdy. Nie szarżuj od razu po starcie. Po około 30 min. złapiesz swój własny rytm jazdy.

Punkty Regeneracyjne – BUFETY

Decydując się na zjazd na BUFET zawczasu trzymaj się prawej krawędzi drogi. Jeśli natomiast nie masz zamiaru regenerować sił, jedź płynnie swoim  torem jazdy. Każdy BUFET to możliwość uzupełnienia bidonu i ugaszenia pragnienia. Oprócz tego zapraszamy do uzupełnienia zasobów energii i skorzystania z przygotowanych lokalnych delikatesów. Literę “B” znajdziesz na jezdni 150 m przed zjazdem na punkt regeneracyjny.

Ochrona środowiska

Na każdym BUFECIE ustawione są kosze na śmieci. Prosimy nie wyrzucaj nic po drodze. Zostawmy po sobie emocje i czyste drogi.

Samochody towarzyszące

Niedozwolona jest asysta i eskorta jakimkolwiek pojazdem. Chcemy, aby na trasie było jak najmniej pojazdów mechanicznych. Maraton będzie zabezpieczany patrolami Policji, funkcjonariuszami OSP oraz naszymi oznakowanymi Patrolami MEDycznymi. W każdej chwili możesz poprosić funkcjonariuszy i obsługę o pomoc.

Bezpieczeństwo i oznakowanie

Na wszystkich większych skrzyżowaniach znajdować się będą kierujący ruchem. Prosimy dostosuj się do ich poleceń. Cała trasa jest oznakowana charakterystycznymi napisami na szosie oraz tablicami . Na jezdni kieruj się po kolorowych strzałkach. Pamiętaj, maraton odbywa się po ogólnodostępnej drodze i obowiązuje Cię przepisy Prawa o Ruchu Drogowym. Kodeks drogowy, wsparcie funkcjonariuszy plus przede wszystkim własna wyobraźnia zadbają o Twoje bezpieczeństwo jak najlepiej.

Serwis MEDyczny

Na trasie możesz uzyskać doraźną pomoc medyczną. Jeśli będziesz potrzebował opieki specjalistycznej, zostaniesz przewieziony do najbliższego szpitala. Nie “wykańczaj” się i jeśli  będziesz mocno zmęczony/a,  to zwolnij lub zatrzymaj się i uzupełnij energię oraz płyny. Korzystaj z pomocy medycznej zawsze, gdy poczujesz dyskomfort zdrowotny. Wykorzystaj ten moment na delektowanie się wspaniałą otaczającą Cię przyrodą. Większość trasy biegnie po terenach parków narodowych i krajobrazowych, jeśli masz aparat koniecznie rób zdjęcia. To najlepsza terapia przeciwzmęczeniowa.

Serwis Rowerowy

Wszystkich niezbędnych regulacji, smarowań i poprawek dokonaj przed wyjechaniem na trasę. Koniecznie sprawdź stan dokręcenia kierownicy, siodła, pedałów i kół. Nikt nie zadba lepiej o Twój rower niż Ty sam/a. Jeśli pomiędzy BUFETAMI Twój rower dozna defektu, dojeżdżając do najbliższego punktu regenerującego pomożemy Tobie usunąć usterkę. W sytuacjach beznadziejnych możesz liczyć na naszego serwisanta w trasie. O telefon pytaj w Biurze Startowym.

Napoje

W każdym BUFECIE możesz uzupełnić swój bidon. Pij regularnie co około 20 min., aby zapobiec utracie sił i odwodnieniu. Systematyczne uzupełnianie płynów w organizmie stanowi jeden z podstawowych warunków przyjemnego pedałowania podczas czekającego Cię wysiłku. Pij niewielkie ilości napojów zanim poczujesz pragnienie, a na pewno nie zaznasz odwodnienia.

Telefony komórkowe

Jeśli zabierasz ze sobą komórkę na trasę, prosimy o jej wyłączenie. Włączaj ją tylko przy wzywaniu pomocy lub w BUFETACH i tam rozmawiaj dzieląc się z bliskimi wrażeniami z jazdy. Na trasie koncentruj się na bezpiecznej jeździe. To jest Twoje rowerowe święto i nie pozwól, aby telefon je zakłócał.

Medale i dyplomy

Bezpośrednio po przejechaniu linii mety zostaniesz uhonorowany medalem pamiątkowym. Twój czas i dystans otrzymasz w formie wiadomości sms na podany przy rejestracji numer telefonu komórkowego. Dyplomy będą dostępne do odbioru na mecie lub do samodzielnego wydrukowania ze strony.

Restytucja powysiłkowa

Po ukończeniu maratonu powinieneś odpocząć około 5 godz. zanim wyruszysz w trasę swoim autem. Bezpośrednie wsiadanie za kierownicę po wyczerpującym wysiłku fizycznym może być niebezpieczne.

Komentarze wyłączone.