Trasa

KaszebeRunda to szosowy maraton rowerowy dla wszystkich, którzy maja ochotę pokonać jeden z trzech przygotowanych dystansów. KaszebeRunda, miniKaszebeRunda lub mikroKaszebeRunda do wyboru.  Wszystkie trasy zaczynają się w Kościerzynie i zbiegają się we wspólny dojazd na metę, na Rynek w Kościerzynie. Pokonanie któregokolwiek dystansu to wspaniała kolarska przygoda i motywacja do dbania o formę przez cały rok .

Trasa KaszebeRunda biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, przecinając Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Jest oznakowana, zabezpieczona oraz dozorowana przez ratowników medycznych. Dedykowany samochód techniczny z serwisantem rowerowym dojeżdża w razie niezbędnych defektów. Przebieg trasy zaplanowany jest tak, by wysiłek był przyjemnością. Krajobraz urozmaicają lasy oraz jeziora. Płaski teren gwarantuje brak wyczerpujących podjazdów, aczkolwiek pod koniec trasy każda mała górka jest jak Kilimandżaro. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, jest zwycięzcą i otrzymuje medal. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord.

2017 KaszebeRunda 195 w 2 dni z noclegiem sob/niedz.
Można przejechać całą trasę 195km w 2 dni z noclegiem w okolicach półmetka trasy (105 – 120 km). Start w sobotę o godz. 10:00 z Kościerzyny, po uprzednim pobraniu numeru startowego z biura startowego. Biuro czynne  od 8:30. Jazda odbywa się po oznakowanej trasie, bez specjalnego zabezpieczenia skrzyżowań z jednym bufetem w Lasce (68km). Bagaż podręczny, koniecznie podpisany, o maksymalnych wymiarach 30x50x20 cm i masie do 3 kg zostanie przewieziony do miejsca zakwaterowania.
Po dojechaniu do miejsca zakwaterowania (hotel, pensjonat, agroturystyka do wyboru) w pakiecie jest ciepła regionalna kolacja, nocleg ze śniadaniem i drugi dzień jazdy z niedzielnymi bufetami (Lipnica, Półczno, Sulęczyno, Stężyca). Indywidualny start w niedzielę po śniadaniu, o godzinie zapewniającej dotarcie do mety w Kościerzynie pomiędzy 13:00 a 18:00. Na mecie pełne świadczenia w postaci specjalnego medalu, masażu i ciepłego posiłku.
Wpisowe 222 zł, płatne do 30 kwietnia lub wyczerpania miejsc. Rejestracja na 195km, w tytule przelewu: Kaszebe2dni, NOCLEG, Nazwisko, Imię