Trasa

Kaszëbë ®unda to szosowy maraton rowerowy dla wszystkich, którzy maja ochotę pokonać jeden z trzech przygotowanych dystansów. Do wyboru dystans MATURA, MAGISTER, DOKTOR lub PROFESOR.  Wszystkie trasy zaczynają się w Kościerzynie i zbiegają się we wspólny dojazd na metę. Pokonanie któregokolwiek dystansu to wspaniała kolarska przygoda i motywacja do dbania o formę przez cały rok .

Trasa Kaszëbë ® biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, przecinając Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Jest oznakowana, zabezpieczona oraz patrolowana przez ratowników medycznych. Dedykowany samochód techniczny z serwisantem rowerowym dojeżdża w razie potrzeby na miejsce awarii. Przebieg trasy zaplanowany jest tak, by wysiłek był przyjemnością. Krajobraz urozmaicają lasy oraz jeziora. Płaski teren gwarantuje brak wyczerpujących podjazdów, oferując kaszubskie pagórki i wzniesienia w pełnej krasie. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, jest zwycięzcą i otrzymuje medal. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord.

2017 KaszebeRunda 195 w 2 dni z noclegiem sob/niedz.
Można przejechać całą trasę 195km w 2 dni z noclegiem w okolicach półmetka trasy (105 – 120 km). Start w sobotę o godz. 10:00 z Kościerzyny, po uprzednim pobraniu numeru startowego z biura startowego. Biuro czynne  od 8:30. Jazda odbywa się po oznakowanej trasie, bez specjalnego zabezpieczenia skrzyżowań z jednym bufetem w Lasce (68km). Bagaż podręczny, koniecznie podpisany, o maksymalnych wymiarach 30x50x20 cm i masie do 3 kg zostanie przewieziony do miejsca zakwaterowania.
Po dojechaniu do miejsca zakwaterowania (hotel, pensjonat, agroturystyka do wyboru) w pakiecie jest ciepła regionalna kolacja, nocleg ze śniadaniem i drugi dzień jazdy z niedzielnymi bufetami (Lipnica, Półczno, Sulęczyno, Stężyca). Indywidualny start w niedzielę po śniadaniu, o godzinie zapewniającej dotarcie do mety w Kościerzynie pomiędzy 13:00 a 18:00. Na mecie pełne świadczenia w postaci specjalnego medalu, masażu i ciepłego posiłku.
Wpisowe 222 zł, płatne do 30 kwietnia lub wyczerpania miejsc. Rejestracja na 195km, w tytule przelewu: Kaszebe2dni, NOCLEG, Nazwisko, Imię